NAJLEPSZE POLSKIE FIRMY ZOSTAŁY PONOWNIE UHONOROWANE PRZEZ ZWIĄZEK PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACODAWCÓW

W czwartkowy wieczór ogłoszono zwycięzców trzeciej edycji programu Dobra Firma, organizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Nagrody zostały przyznane wyróżniającym się innowatorom, inwestorom, pracodawcom i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwom. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z różnych sektorów, takich jak m.in. branża finansowa, cyfrowa, samochodowa, spożywcza czy spedycyjna.

Galę zainaugurował Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, który przypomniał o początkach transformacji małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które odgrywają kluczową rolę w polskiej gospodarce: “To najbardziej elastyczna i mobilna część sektora prywatnego, szybko dostosowująca się do zmieniającej się koniunktury, mająca istotny wpływ na tworzenie miejsc pracy, szczególnie poza wielkimi miastami, oraz stabilizację wzrostu gospodarczego” – podkreślił Marcin Nowacki.

Wielkość sektora MŚP w Polsce to dowód na przedsiębiorczość Polaków. Polscy przedsiębiorcy nie boją się ryzyka i podejmują wyzwanie konkurowania z zagranicznymi firmami, które dysponują znacznie większymi zasobami i skalą działania.

“Jako ZPP chcemy uhonorować najlepsze firmy działające w Polsce, dziękując przedsiębiorcom za budowanie narodowego dobrobytu, a nasza inicjatywa, Nagrody Dobra Firma, służy właśnie temu” – zakończył swoją wypowiedź Marcin Nowacki otwierając Galę.

Proces wyboru laureatów programu Dobra Firma odbywa się etapami. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dokonali analizy kilkuletnich wyników finansowych dostarczonych przez InfoCredit – agencję wywiadu gospodarczego. Ponadto, przeprowadzono ocenę profilów działalności, potencjału innowacyjnego, rozwojowego oraz reputacji szerokiej gamy firm z całej Polski. Analizie poddane zostały zarówno małe, jak i średnie oraz duże przedsiębiorstwa.

Przedział wielkości firm ustalany jest na podstawie określonych kryteriów:

  • Firmy małe to takie, które w ciągu ostatnich trzech raportowanych lat zatrudniały mniej niż 50 osób i osiągały roczny przychód nie przekraczający równowartości 10 milionów euro lub których roczna suma bilansowa nie przekracza równowartości 10 milionów euro.
  • Firmy średnie to takie, które w ciągu ostatnich trzech raportowanych lat zatrudniały mniej niż 250 osób i osiągały roczny przychód nie przekraczający równowartości 50 milionów euro lub których roczna suma bilansowa nie przekracza równowartości 43 milionów euro.
  • Firmy duże to takie, które w ciągu ostatnich trzech lat zatrudniają 250 lub więcej pracowników lub pomimo mniejszej liczby zatrudnionych przekraczają oba kryteria finansowe (roczny obrót przekracza 50 milionów euro, a całkowity bilans roczny wynosi ponad 43 miliony euro).

Po wstępnej ocenie zgromadzonych danych, zespół ekspertów wyłonił 51 laureatów plebiscytu, spośród których ostatecznie wybrano 9 zwycięzców.

W 2023 roku w gronie najlepszych firm znalazły się:

KATEGORIA NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE

Screen Network S.A.

Screen Network, jako właściciel największej sieci ekranów cyfrowych w Polsce, nawiązuje codzienny kontakt z ponad 6 milionami osób. Specjalizuje się w wykorzystywaniu najnowocześniejszych technologii, które umożliwiają tworzenie innowacyjnych rozwiązań reklamowych. Współpracuje zarówno z liderami krajowymi, jak i globalnymi w dziedzinie komunikacji marketingowej i promocji, wspierając marki w efektywnym dotarciu do konsumentów.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

NordGlass Sp. z o.o.

Firma NordGlass, która obecnie jest częścią międzynarodowego koncernu Grupa AGC, świętuje 30 lat na rynku. Jej sukces opiera się na wysokiej jakości produkcji, efektywnym zarządzaniu i innowacyjnych technologiach, a przede wszystkim na zaangażowanych pracownikach. Firma koncentruje się na samodoskonaleniu procesów, wykorzystaniu sztucznej inteligencji i danych do podejmowania inteligentnych decyzji na różnych poziomach zarządzania oraz na realizacji projektów mających zwiększyć konkurencyjność na rynku producentów szyb samochodowych.

KATEGORIA NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE

Merkury Goławski Sp. J.

Firma rodzinnie założona w roku 1992 zajmuje się oferowaniem usług deweloperskich, sprzedażą hurtową i detaliczną materiałów budowlanych, a także świadczeniem krajowych
i międzynarodowych usług transportowych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Krotoski Sp. z o.o. Oddział Częstochowa

Firma Krotoski to jeden z największych polskich dealerów autoryzowanych marek Volkswagen, Skoda, Audi i Porsche, który ma prawie 40-letnie doświadczenie. Ich silna pozycja na rynku potwierdzona jest przez obecność w czołowej dziesiątce rankingu dealerów samochodowych w Polsce. Firma nieustannie rozszerza swoją działalność, otwierając nowoczesne salony, takie jak Volkswagen Krotoski Warszawa-Wolica, a także Centrum Napraw Samochodów Elektrycznych, aby wspierać rozwój elektromobilności w trosce o środowisko i innowacje.

KATEGORIA NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE

Polish Forwarding Company Sp. z o.o.

Spółka oferuje kompleksowe usługi w obszarze transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego. Jako operator transportu multimodalnego, posiada własne kontenery i agencję celna, co stanowi istotną przewagę konkurencyjną. Dzięki solidnym relacjom z europejskimi władzami portowymi, liniami żeglugowymi i innymi podwykonawcami, firma jest w stanie dostarczać usługi na terenie Europy i całego świata. Aktualnie posiada 11 oddziałów w Polsce.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Anneberg Transpol Int. Sp. z o.o.

Anneberg Transpol Int. Sp. z o.o. jest zaangażowana w opracowywanie i realizację rozwiązań transportowych i logistycznych, które przynoszą wartość dodaną dla klientów i zapewniają stabilny rozwój pracowników i przedsiębiorstwa, przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości usług. Firma regularnie inwestuje w nowoczesny sprzęt, aby wspierać ochronę środowiska i utrzymać niezawodność. Wspólnie z partnerami tworzy aplikacje, które wspomagają rozwój firmy i realizują ich wizję przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

KATEGORIA NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE

Grupa Chorten Sp z o.o.

Grupa Chorten, z drzewem dębu w logo, przez 13 lat wspiera sklepy polskich właścicieli, inwestując rocznie duże kwoty w modernizację sklepów i technologie umożliwiające konkurowanie z zagranicznymi sieciami. Obecnie mają ponad 2500 niezależnych sklepów partnerskich w całej Polsce. Grupa Chorten działa jako operator, tworząc współpracę między sklepami, producentami i dostawcami, oferując atrakcyjne ceny, profesjonalną obsługę i szeroki wybór produktów. Jest również właścicielem marek premium Duch Puszczy i Z Podlaskiej Spiżarni.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Provident Polska S.A.

Provident Polska SA to część międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, która działa w 11 krajach. W Polsce Provident jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych od 1997 roku. Oferuje szeroki wybór produktów, takich jak pożyczki konsumenckie dostępne online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą oraz pożyczki dla firm. Firma kładzie nacisk na odpowiedzialne pożyczanie i przygotowuje coroczne raporty CSR, otrzymując wiele wyróżnień, w tym tytuł “Etyczna Firma” i “Super Etyczna Firma”. Provident został również sygnatariuszem Rady Reklamy i otrzymał certyfikat Top Employer przez wielokrotnie w ciągu ostatnich 10 lat.

Nagrodę specjalną otrzymała Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II
w Białej Podlaskiej.

Partnerami Głównymi Nagród Dobra Firma są: Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Bank Gospodarstwa Krajowego i PKN ORLEN. Ponadto, Partnerami są: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Fundusz Rozwoju oraz PKO Bank Polski. Partnerem merytorycznym jest InfoCredit.

 

POZOSTALI LAUREACI

KATEGORIA NAJLEPSZY INNOWATOR FIRMY MAŁE

Apa Sp. z o.o.

Hydro-Masz Sp. z o.o. Sp.K.

Matic S.A.

Mentor Systemy Audiowizualne

Screen Network S.A

Winncare Polska Sp. z o. o.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Andre Abrasive Articles Sp. z o.o. Sp.k.

Ekowodrol Sp. z o.o.

Instytut Badawczy Dróg I Mostów

Lug Light Factory Sp. z o.o.

Nordglass Sp. z o.o.

Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

 

NAJLEPSZY INWESTOR FIRMY MAŁE

Merkury Goławski Sp. J.

Ruckzuck.Biz Sp. z o.o.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier W Kętrzynie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Służewiec

Techbud Sp. z o.o.

 

NAJLEPSZY INWESTOR FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Arka Sp. z o.o.

JPJ Auto Sp. z o.o.

Krotoski Sp. z o.o. Oddział Częstochowa

Mera Sp. z o.o.

Sedar S.A.

Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA FIRMY MAŁE

Ece Logistics Sp. z o.o. Sp.K.

Galan Logistics Sp. z o.o.

Gannet Guard Systems S.A.

Gnom Sp. z o.o.

Grupa Chorten Sp. z o.o.

Polszlif Sp. z o.o.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Action S.A.

„Frank-Cars Sp. z o.o. Sp. k.”

Kociuk Logistics Sp. z o.o.

Novodvorski Lighting

Paks’d Sp. z o.o.

Profix Sp. z o.o.

Provident Polska S.A.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Leks Sp. z o.o.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA FIRMY MAŁE

Komo Service Sp. z o.o.

Polish Forwarding Company Sp. z o.o.

Rawicom S.A.

Smart Trans Rafał Bańkowski, Tomasz Lesiński Sp.J.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Anneberg-Transpol Int. Sp. z o.o.

Beumer Group Poland Sp. z o.o.

Kospel Sp. z o.o.

Levant Foods Sp. z o.o.

Makarony S.A.

PPO Przedsiębiorstwo Państwowe

Fotorelacja

Partnerzy Główni

Partnerzy

Partner Merytoryczny