Opole

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
15 kwiecień czwartek

Opole

15 kwietnia 2021, 18:00 - 15 kwietnia 2021, 22:00

Nagrody Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących małych i średnich firm województwa opolskiego

Wśród firm nagrodzonych przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców znalazły się przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej, elektrycznej, odlewniczej, opiekuńczej, obuwniczej oraz odnawialnych źródeł energii.   

 

Wybór laureatów Programu odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych, zespół ekspertów wybrał grupę 68 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw województwa opolskiego, z których finalnie wybrano 8 zwycięzców.

Zamiast uroczystej gali w Opolu ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Opola.

 

W gronie zwycięzców znalazły się:

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – Dachmet Sp. z o.o.

Rodzinna firma budowlana, zajmująca się głównie renowacją obiektów zabytkowych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Technical Solutions Sp. z o.o.

Wykonuje prace w zakresie budownictwa infrastruktury: dróg, mostów, wiaduktów oraz infrastruktury uzbrojenia podziemnego, jak budowa kanalizacji, wodociągów, linii energetycznych.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE – Oświecony Sp. z o.o.

Firma tworzy innowacyjne rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Oras

Firma specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu innowacyjnych produktów kategorii SMART, jak baterie bezdotykowe, hybrydowe oraz inne inteligentne rozwiązania.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Kratos Polska Sp. z o.o.

Jest pierwszym w Polsce producentem otulin egzotermicznych dla przemysłu odlewniczego.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Przedsiębiorstwo Transportowo Spedycyjne WAK-Trans Sp. z o.o.

Spółka zajmuje się  bezpiecznym przewozem materiałów niebezpiecznych m.in. dla strategicznego partnera handlowego jakim jest AIR PRODUCTS Sp. z o.o

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE – Opieka dla Seniora Sp. z o.o. Sp. K.

Świadczy usługi opieki w domach prywatnych na terenie Niemiec.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – PPO PP

To jedyny krajowy producent dysponujący czterema zaawansowanymi technologiami do produkcji obuwia skórzanego oraz obuwia całotworzywowego z poliuretanu.

 

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Jako ZPP chcemy wyszukiwać i wyróżniać najlepsze polskie firmy i ich właścicieli, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

 

Partnerami Głównymi Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu SA.

 

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 15 organizacji regionalnych i 20 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY MAŁE

Atrium Centrum Ploterowe Sp. z o.o. – czołowy dostawca maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego.

Bardusch-Polska Sp. z o.o. – posiada jedną z największych sieci logistycznych branży usług tekstylnych w Europie.

Digital Holding Sp. z o.o. prekursor Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości, ma na koncie takie realizacje jak Wirtualna podróż po organach Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Ekodeal Sp. z o.o. działa m.in. na rynku pośrednictwa obrotu odpadami energetycznymi i tymi mogącymi być przedmiotem procesów odzysku, jak również procesów unieszkodliwiania.

Franz Kaminski Waggonbau – Polska Sp. z o.o. jeden z wiodących producentów i konserwatorów towarowych wagonów kolejowych.

Imfitex Jerzy Jarawka S. J. zajmuje się produkcją zbiorników i instalacji z termoplastycznych tworzyw sztucznych na media agresywne.

IT RODS Sp. z o.o. – tworzy produkty na rynku e-commerce.

Firma IQ Prisma Sp. z o.o. – jest projektantem okularów z wysokiej jakości materiałów.

LVD-POLSKA Sp. z o.o. oferuje pełną gamę zintegrowanych produktów na rynek globalny obróbki blach.

Media Ikonos Sp. z o.o. jest jednym z wiodących europejskich producentów mediów LFP.

NOVUM Reasekuracja Sp. z o.o. jest profesjonalną firmą działającą w segmencie ubezpieczeń.

Ofama Sp. z o.o. –  oferuje Klientom usługi projektowania, doradztwa, produkcji i montażu w dziedzinie techniki wibracyjnej, transportu technologicznego, mieszania i rozdrabniania różnego rodzaju medium.

Opieka dla Seniora Sp. z o.o. Sp. K. – świadczy usługi opieki w domach prywatnych na terenie Niemiec.

Pro Sentium Sp. z o.o. Sp. K. –  firma oferująca profesjonalne usługi opiekuńcze nad osobami starszymi w Niemczech.

Sedulus Sp. z o.o. – agencja pracy za granicą.

 

NAJLEPSZY INWESTOR – FIRMY MAŁE

Adast Polska Sp. z o.o. – dostarcza urządzenia dla stacji paliw min. dystrybutory do paliw płynnych, paliw alternatywnych jak CNG, wdraża również ekologiczne rozwiązania do dystrybucji AdBlue.

Atb-Bud 2 Sp. z o.o.  – to spółka , która specjalizuje się usługach budowlanych i remontowych oraz prowadzi nadzór inwestorski w  zakresie budownictwa i drogownictwa.

Dachmet Sp. z o.o. – rodzinna firma budowlana, zajmująca się głównie renowacją obiektów zabytkowych.

Marchem Sp. z o.o. – wiodący producent specjalistycznych czyściw włókninowych w Polsce.

MENS Sp. z o.o. zajmuje się skanowaniem laserowym obiektów 3D.

Firma Promopol Sp. z o.o. specjalista w zakresie sprzedaży i wynajmu pomp oraz usług odwodnieniowych.

Struxi Sp. z o.o. – realizator wielu inwestycji na terenie Opola: apartamentów, domów jednorodzinnych, bliźniaków.

Wizualizacja Sp. z o.o. – firma przygotowuje pełną dokumentację projektową: projekty budowlane, wykonawcze, przedmiary, kosztorysy inwestorskie oraz specyfikacje wykonania i odbioru robót.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. wykonuje usługi w zakresie robót budowlano-montażowych.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE

Agremo Sp. z o.o. działa na polu magazynowania zbóż, oferując kosze przyjęciowe, czyszczalnie, suszarnie, silosy z lejem zsypowym oraz płaskodenne i różnego rodzaju przenośniki i osprzęt technologiczny.

Eko-Solar Sp. z o.o. – jest firmą rodzinną ukierunkowaną na dynamiczny rozwój w branży fotowoltaicznej.

Envipro Terratech  Sp. z o.o. obsługuje operacje logistyczne związane z przepływem strumieni materiałowych na terenie współpracujących zakładów przemysłowych.

Frech-Polska Sp. z o.o. – firma jest oddziałem wiodącego na świecie producenta gorąco- i zimno-komorowych maszyn odlewniczych firmy Oscar Frech.

GPI Poland Sp. z o.o. – specjalizuje się w projektowaniu i produkcji najwyższej jakości zbiorników magazynowych, ciśnieniowych, fermentacyjnych.

Firma INWAP Sp. z o.o. ekspert w branży wodno-kanalizacyjnej zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem oraz produkcją pomp, przepompowni i innych rozwiązań.

KRAN – SUW Sp. z o.o. ich głównym atutem jest kompleksowa dostawa, montaż oraz serwis i konserwacja urządzeń dźwignicowych.

Nestro Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. zajmuje się konstruowaniem, projektowaniem i  montażem systemów odpylania dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i papierniczego oraz dla branży  sortowania odpadów.

OpolKan Service Mazur Sp. K. –  specjalizuje się w usługach związanych z czyszczeniem, inspekcją TVC oraz  bezwykopową renowacją poziomów kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Optel Sp. z o.o. wiodący producent oświetlaczy oraz przyrządów spektralnych do zastosowań badawczych i dydaktycznych.

Firma Oświecony Sp. z o.o. tworzy innowacyjne rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii.

PJRG Sp. z o. o. – Firma zajmuje się produkcją i montażem technik okiennych: rolet materiałowych, moskitier, żaluzji pionowych i poziomych oraz rolet zewnętrznych.

Tarco Sp. z o.o. – zajmuje się sprzedażą i naprawą wszelkich maszyn do produkcji, transportu i pompowania betonu marki CIFA.

Unima Energia Sp. z o.o. – zajmuje się kompleksowym doradztwem energetycznym. Wprowadza na polski rynek zintegrowane systemy fotowoltaiczne.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY MAŁE

Abakus Sp. z o.o. istnieje na rynku usług finansowo – księgowych od prawie 30 lat. Współpracuje z własnymi kancelariami doradców podatkowych, radcą prawnym oraz z kancelarią notarialną.

APC AGRA Sp. z o.o. lider zaopatrzenia rynku w segmencie gastronomii, lodziarni, cukierni i piekarni.

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska – Szczególną działalnością jest piekarnia-cukiernia bazująca na starych i sprawdzonych recepturach.

GRUPA MTD Sp. z o.o. – głównym profilem działalności jest obsługa finansowo-księgowa przedsiębiorstw z sektora MŚP.

Kancelaria Podatkowa DUET Sp. z o.o. zajmuje się prowadzeniem działalności rachunkowo-księgowej.

Kratos Polska Sp. z o.o. – jest pierwszym w Polsce producentem otulin egzotermicznych dla przemysłu odlewniczego.

Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zjednoczenie” posiada ugruntowaną renomę zarządcy nieruchomościami.

Neurorehabilitacja Sp. z o.o. – od kilkunastu lat specjalizuje się w zaburzeniach układu nerwowego oraz wad postaw i skolioz.

Opoltruck Sp. z o.o. – specjalizuje się w dystrybucji oryginalnych części zamiennych do ciężarówek i autobusów.

PORDZIK S. J. – świadczy usługi transportowo-spedycyjne na najwyższym poziomie.

PŁOMYCZKI Usługi Opiekuńcze i Edukacyjne Sp. z o.o. – prowadzi działalność w formie Żłobka Niepublicznego Płomyczki.

Spółdzielnia Pionier jest dostawcą i producentem wysokiej jakości metalowych i plastikowych elementów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Siedlisko – jest organizacją Pożytku Publicznego wspierającą aktywność zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębszym.

Firma Unitrez Ochrona OP Sp. z o.o. Sp. K. – świadczy pełen pakiet usług w zakresie ochrony osób i mienia.

Spółka „Wodociągi i Kanalizacja” Sp. z o.o. – głównym przedmiotem działalności Spółki jest zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Gminy Zdzieszowice.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Bradas Sp. z o.o. jest jednym z największych importerów węży PVC w Europie.

Chespa-Farby Graficzne Sp. z o.o. prekursorzy we wdrażaniu technologii HD-Flexo, wykonują formy drukowe wedle indywidualnie sprecyzowanych wymagań drukarni.

PKS International Cargo S.A. – firma zapewnia kompleksowe usługi celne i logistyczne.

PPO PP jedyny krajowy producent dysponujący czterema zaawansowanymi technologiami do produkcji obuwia skórzanego oraz obuwia całotworzywowego z poliuretanu.

 

NAJLEPSZY INWESTOR – FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

ECO Logistyka Sp. z o.o. nadrzędnym zadaniem firmy jest zaopatrywanie wszystkich spółek Grupy ECO w paliwo, zarówno węgiel, gaz, jak i olej opałowy.

Morawiec Transport Sp. z o.o.  – firma zajmuje się transportem międzynarodowym oraz hurtową sprzedażą paliw i opon.

Sindbad Sp. z o.o.  jest jedną z największych firm przewozowych w Europie, a w Polsce zdecydowanym liderem wśród przewoźników autokarowych.

Technical Solutions Sp. z o.o. wykonuje prace w zakresie budownictwa infrastruktury: dróg, mostów, wiaduktów oraz infrastruktury uzbrojenia podziemnego, jak budowa kanalizacji, wodociągów, linii energetycznych.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Elemont Sp. z o.o. to spółka inżynieryjno-budowlana, oferująca kompleksową obsługę w obszarach energetyki, przemysłu i ochrony środowiska. Wdraża rozwiązania i technologie związane z odnawialnymi źródłami energii.

Filplast Sp. z o.o. zajmuje się produkcją okien, drzwi i rolet. W ofercie są również innowacyjne okna z powłoką Pure Air, oczyszczające powietrze.

Firma Oras – specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu innowacyjnych produktów kategorii SMART, jak baterie bezdotykowe, hybrydowe oraz inne inteligentne rozwiązania.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Blattin Polska Sp. z o.o. jest znanym i cenionym producentem pasz dla zwierząt hodowlanych oraz dostawcą produktów i usług dla rolnictwa.

DB Cargo Spedkol Sp. z o.o. część grupy DB Cargo Polska, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych.

Petromex  Sp. z o.o. specjalizuje się w hurtowej i detalicznej sprzedaży paliw, olejów grzewczych, smarów oraz skupem oleju przepracowanego.

Przedsiębiorstwo Transportowo Spedycyjne WAK-Trans Sp. z o.o. – spółka zajmuje się  bezpiecznym przewozem materiałów niebezpiecznych m.in. dla strategicznego partnera handlowego jakim jest AIR PRODUCTS Sp. z o.o

 

Partnerzy Główni

Partnerzy Merytoryczni

Partnerzy Mediowi

Details
Date: 15 kwietnia 2021
Time: 18:00 - 22:00