Rzeszów

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
05 listopad czwartek

Rzeszów

05 listopada 2020, 18:00 - 05 listopada 2020, 22:00

 

Najbardziej innowacyjne i najszybciej rosnące firmy Podkarpacia nagrodzone statuetkami Dobra Firma

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy Podkarpacia. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z branży motoryzacyjnej, meblarskiej, chemicznej, produkcji opakowań i doradczej.

 

Ze względu na pandemię COVID-19 zamiast uroczystej gali w Rzeszowie nagrody wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeszowa.

W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół ekspertów wybrał grupę 39 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw Podkarpacia, z których finalnie wybrano 6 zwycięzców.

 

W gronie zwycięskich firm znalazły się:

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Kronospan Mielec Sp. z o.o.

Firma jest wiodącym producentem wysokiej jakości płyt drewnopochodnych wykorzystywanych do produkcji mebli oraz blatów kuchennych. Kronospan stosuje nowoczesne technologie chroniące środowisko oraz wykorzystuje surowiec odzyskany z recyklingu.

NAJLEPSZY INNOWATOR FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Melex Sp. z o.o.

Znany na całym świecie producent pojazdów elektrycznych. Firma stawia na rozwój i innowacje, rozbudowuje sieć dealerów i wprowadza do produkcji seryjnej nowe modele.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Tikkurila Polska SA

Wiodący skandynawski i polski producent z branży farbiarskiej, za którym stoi doświadczenie sięgające dziesięcioleci. Firma od 2001 roku jest właścicielem Dębickiego Polifarbu – firmy z ponad 50cio letnią tradycją.

NAJLEPSZY INNOWATOR FIRMY MAŁE

Zakład Produkcji Opakowań Tarnopak Sp. z o.o.

Firma specjalizuje się w produkcji specjalistycznych opakowań z tektury, metalu i drewna. Pod nazwą Tarnopak działa o 1999 roku, nieustannie inwestuje w rozwój parku maszynowego i nowych produktów.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA FIRMY MAŁE

Zakład Usług Geologicznych Geotech Sp. z o.o.

Firma wykonuje dokumentacje geologiczne i geotechniczne oraz projektowe dla jednostek administracji publicznej i czołowych firm projektowych. Uczestniczy w największych projektach budowlanych z całego kraju. Działa od 1991 roku.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA FIRMY MAŁE

Sanwil Polska Sp. z o.o.

Największy na polskim rynku producent materiałów powlekanych PCW, PU i sztucznej skóry. Od 1974 roku produkuje materiały skóropodobne na tapicerkę meblową, medyczną, kosmetyczną, motoryzacyjną, marynistyczną, materiały odzieżowe i techniczne, obuwnicze oraz sztuczne futra.

 

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „W ramach naszej działalności chcemy wyróżniać najlepsze polskie firmy i przedsiębiorców, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją przedsiębiorczością, innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

 

Patronami Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu.

 

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Transsped Sp. z o.o. – Sp.k.

Przedsiębiorstwo działa na rynku transportu międzynarodowego już 28 lat. W ostatnim roku zrobili duży krok w stronę ekologii, wymieniając ciężarówki na takie, które odpowiadają najnowszym normom spalin EURO6.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

MPGK Krosno to w 100 proc. spółka miejska, która realizuje zadania z zakresu użyteczności publicznej. Zajmuje się m.in.: produkcją i dystrybucją energii cieplnej do celów centralnego   ogrzewania i centralnej ciepłej wody.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o.

Misją firmy jest dostarczanie dobrej, zdrowej wody każdego dnia i oczyszczanie ścieków do ostatniej kropli. Współtworzą przyjazne środowisko świadcząc usługi na najwyższym poziomie.

Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców W Stalowej Woli

Działa w obecnym kształcie od 1976 roku. W swoich placówkach prowadzi sprzedaż detaliczną produktów spożywczych, chemii gospodarczej i artykułów gospodarstwa domowego. Firma zajmuje się również wynajmem powierzchni biurowych, magazynowych i sklepowych.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Asseco Poland SA

To największa firma IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od prawie 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowania dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Jest obecna w blisko 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 27 tys. osób.

Darco Sp. z o.o.

Firma  należy do liderów polskiej branży instalacyjnej tworząc kompleksowe rozwiązania dla wentylacji i ogrzewania. DARCO rozwija również działalność badawczą – dysponuje laboratorium zorientowanym na wdrożenia innowacji.

Wtór-Steel Sp. z o.o.

Spółka zajmuje się odzyskiem metali oraz tworzyw sztucznych z odpadów produkowanych przez przemysł i społeczeństwo oraz wytwarzaniem paliw alternatywnych z odpadów. Działa wykorzystując  technologie przyjazne dla środowiska.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Margo Sp. z o.o.

Firma  jest obecna na rynku od 20 lat. Głównym przedmiotem działalności jest handel rurami stalowymi oraz elementami złącznymi do rurociągów stalowych.

Nutrifarm Sp. z o.o. (Olipm Labs)

Olimp Labs tworzy żywność przyszłości, leki, wyroby medyczne, żywność specjalnego medycznego przeznaczenia, produkty dla sportowców i ludzi o aktywnym stylu życia oraz suplementy diety najwyższej jakości.

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.

Spółka o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym w kraju, należąca do koncernu Lockheed Martin,  jest jednym z największych w Polsce producentów statków powietrznych oraz największym zakładem produkcyjnym Lockheed Martin poza granicami Stanów Zjednoczonych. Od ponad 82 lat mieleckie zakłady projektują, produkują oraz serwisują samoloty i śmigłowce.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR FIRMY MAŁE

Arhen A.Kwiatkowski I B.Kwiatkowska Sp.j.

Przedsiębiorstwo już od 26 lat z dużym powodzeniem zajmuje się  wdrażaniem systemów pakowania, polegającym na zaoferowaniu sprawdzonych i innowacyjnych rozwiązań.

Ban-Kor-Bet Bania Korga Sp.j.

Firma specjalizuje się w produkcji betonu towarowego na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego. Może pochwalić się współpracą przy realizacji takich inwestycji jak Budowa Autostrady A4, Przebudowa Linii Kolejowe E30 i wielu innych.

Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Galena T.Świeca J.Pliszka Sp.j.

Główną działalnością firmy jest kompleksowe zaopatrzenie firm zajmujących się produkcją konstrukcji stalowych oraz ogrodzeń. Stawiają na innowacyjność oferowanych produktów i usług.

Krośnieński Inkubator Technologiczny Krintech

Inkubator powstał z inicjatywy Prezydenta Miasta Krosna i Podkarpackiej Izby Gospodarczej. Wsparcie kierowane jest przede wszystkim do firm wdrażających innowacyjne rozwiązania techniczno-technologiczne.

Petrosoft.Pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o.

Firma działa na rynku od ponad 20 lat i zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych, które wspierają procesy biznesowe klientów.

Rosco Steel Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo inżyniersko-handlowe zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie montażu i dostawy urządzeń ze stali, takich jak zbiorniki, silosy, filtry, cyklony czy kominy.

Zetes Sp. z o.o.

Polska firma usługowo-handlowa posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży instalacyjnej. Firma jest skoncentrowana na działalności związanej z instalacjami budowlanymi.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA FIRMY MAŁE

Agromasz Serwis Sp. z o.o.

Firma działa na rynku od marca 1993 roku i zajmuje się transportem międzynarodowym oraz działalnością gospodarczą w zakresie obrotu maszynami rolniczymi i częściami zamiennymi.

Al – Stal Sp. z o.o.

Spółka specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu ślusarki budowlanej. Jest liderem w produkcji wielkogabarytowych bram, dedykowanych głównie dla hangarów lotniczych.

Autopart SA

Ten czołowy polski producent akumulatorów do różnych typów pojazdów posiada własny zakład produkcyjny w Mielcu, z którego rocznie wysyła 2,5 miliona sztuk akumulatorów do 50 krajów na całym świecie.

Biuro-Plus L.A. Koptyra Sp.j.
Pasaż Biurowy to jeden z największych sklepów internetowych w Polsce, oferujący kompleksowe zaopatrzenie firm w artykuły i urządzenia biurowe.

Ostoja Sp. z o.o.

Zajmuje się usługą noclegową i żywieniową pielgrzymów-turystów, handlem pamiątkami związanymi z sanktuarium oraz wynajmem powierzchni dla sieci teleinformacyjnych. Inwestuje w  energooszczędne urządzenia: chłodnia, mroźnia, pralnice, magiel.

Podkarpackie Centrum Hurtowe Agrohurt SA

Jedyna instytucja na Podkarpaciu zajmująca się prowadzeniem rynku hurtowego artykułów rolno-spożywczych, a także kwiatów ciętych, doniczkowych i sztucznych. Głównym celem spółki jest budowa infrastruktury, organizacja oraz tworzenie warunków i prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie administracji i zarządzania rynkiem hurtowym.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Sds Sp. z o.o.

Firma zajmuje się skupem oraz sprzedażą złomu.

Wodociągi Dębickie Sp. z o.o.

W latach 2019-2020 wodociągi zrealizowały inwestycję polegającą na gruntownej modernizacji Oczyszczalni Ścieków w Dębicy. Promują zdrowy styl życie poprzez swój produkt – Dębicką Kraniczankę.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA FIRMY MAŁE

APM Group Sp. z o.o.

Mistero Milano to jedna z pierwszych marek na rynku europejskim, która wprowadziła i promowała manicure hybrydowy oraz produkty do wykonywania stylizacji paznokci.

Certus Sp. z o.o. – Sp.k.

Biuro nieruchomości CERTUS od ponad dwudziestu lat oferuje najwyższej jakości usługi zaspokajające potrzeby mieszkaniowe i inwestycyjne klientów.

Dakar-Toyota Rzeszów Sp. z o.o. – Sp. K.

Zajmuje się sprzedażą samochodów, serwisem mechanicznym i blacharsko-lakierniczym oraz sprzedażą części i akcesoriów. Jest sponsorem imprez rowerowych, wspiera lokalne drużyny siatkarskie i piłkarskie.

Enika Sp. z o.o.

Od 2001r działa w branży handlu detalicznego i spożywczego.

Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA

Spółka w siedzibą w Komańczy działa w sektorze wielobranżowych sklepów towarowych.

Marma Polskie Folie

Już 30 lat specjalizuje się w produkcji wyrobów dla rolnictwa, ogrodnictwa, budownictwa oraz branży opakowaniowej.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy Im. Św. Brata Alberta W Rzeszowie

Współpracuje z instytucjami samorządowymi, rządowymi i kościelnymi oraz z sektorem przedsiębiorców w zakresie tworzenia optymalnych rozwiązań na rzecz osób bezdomnych i ubogich.

Sanocka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Spółdzielnia stawia na energooszczędność. Prowadzi działania proekologiczne, poprawiające jakość mieszkania i bezpieczeństwo lokatorów.

 

🎥 Zachęcamy do obejrzenia gali rozdania nagród woj. podkarpackiego na naszym profilu youtube 👇

👉 Kliknij tutaj, aby obejrzeć nagranie.

 

 

Partnerzy Główni

Partnerzy Merytoryczni

Partnerzy Mediowi

Details
Date: 5 listopada 2020
Time: 18:00 - 22:00