Sopot

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
17 listopad środa

Sopot

17 listopada 2021, 18:00 - 17 listopada 2021, 22:00

Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących firm województwa pomorskiego

W ramach programu Dobra Firma, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy województwa pomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. przedsiębiorstwa z branży medycznej, spawalniczej, kolejowej, IT, rolniczej, budowalnej oraz prawniczej.

Eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profil działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół wybrał grupę 66 laureatów – najprężniej działających przedsiębiorstw woj. pomorskiego, z których finalnie wybrano 8 zwycięzców.

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji gospodarczej. Jako ZPP od 11 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Partnerami Instytucjonalnymi Programu Dobra Firma są: Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu SA.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Sopotu.

 

W gronie zwycięzców znalazły się:

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE – Dr Sawlewicz Sp. z o.o.

Należy do nielicznego grona profesjonalnych firm w dziedzinie zastosowania kompresjoterapii na świecie. Ich patent ma duży wpływ na rozwój najważniejszej metody leczenia i profilaktyki niewydolności żylnej i limfatycznej.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Crist S.A.

Specjalizuje się budowie statków, konstrukcji stalowych, inżynierii morskiej, lądowej i cywilnej. Jako jedyna stocznia w Europie zbudowała już trzy jednostki do stawiania i serwisowania morskich farm wiatrowych.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE4IB Sp. z o.o.

Zajmuje się modernizacją tramwajów. Obecnie modernizuje Gdańskie tramwaje.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Koma Nord Sp. z o.o.

To jedna z czołowych firm dostarczających profesjonalną infrastrukturę IT oraz szeroko rozumiane usługi informatyczne na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski.

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – Cemarol Sp. z o.o.

To firma działająca w branży maszyn rolniczych i materiałoznawstwa, współpracująca z renomowanymi producentami i odbiorcami ww. produktów.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – PP Sp. z o.o.

Firma świadczy swoje usługi w zakresie realizacji inwestycji w Generalnym Wykonawstwie – w systemie „pod klucz” oraz w zakresie kompleksowej realizacji instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Adviser Armknecht i Partnerzy Radcowie Prawni Sp. k.

To firma prawnicza, którą tworzy zespół ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – LLENTAB Sp. z o.o.

Projektuje, produkuje i montuje wielofunkcyjne hale stalowe dla szerokiego zakresu branż i celów.

 

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 15 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Assel Sp. z o.o. specjalnością firmy są wysoce skomplikowane projekty o dużej różnorodności produktów, wymagające prac inżynieryjnych w dziedzinie montażu elektroniki i integracji podzespołów elektromechanicznych.

Biofeed Sp. z o.o. opracowują autorskie mieszanki gwarantujące sukces hodowlany. Ważny jest dla nich lokalny patriotyzm, dlatego zaopatrują się w komponenty produktów głównie u polskich rolników.

Crist S.A. specjalizują się budowie statków, konstrukcje stalowe, inżynieria morska, lądowa i cywilna. Jako jedyna stocznia w Europie zbudowała już 3 jednostki do stawiania i serwisowania morskich farm wiatrowych.

Masters Sp. z o.o. firma jest ekspertem w branży elektronicznej i jednym z najczęściej wybieranych dystrybutorów elementów elektronicznych w kraju.

 

FIRMY MAŁE NAJLEPSZY INNOWATOR

Abat Chocholski S.J. zajmuje się kompleksową obsługą reklamową.

Czachorowski Polska Sp. z o.o. firma zapewnia swoim klientom świeże jaja, wytłaczarki do jajek, opakowania i kartony.

Dr Sawlewicz Sp. z o.o. należy do nielicznego grona najbardziej profesjonalnych firm na świecie w dziedzinie zastosowania kompresjoterapii. Ich patent miał i ma duży wpływ na rozwój wspomnianej, najważniejszej metody leczenia i profilaktyki niewydolności żylnej i limfatycznej.

EWFE-Polonia Sp. z o.o. zajmuje się pionierskim wdrażaniem na rynku polskim najbardziej efektywnych, ekologicznych rozwiązań z zakresu techniki grzewczej i wentylacyjnej.

Hakon Software Sp. z o.o. wspiera swoich klientów w kompleksowej i indywidualnie dobranej opiece informatycznej.

Logo Tape Sp. z o.o. zajmuje się produkcją opartą o tworzywa sztuczne. Obecnie skupiają się na wytwarzaniu nosidełek do opakowań zbiorczych, głównie napojów.

Motorgas Sp. z o.o. produkuje, instaluje i serwisuje agregaty kogeneracyjne zasilane biogazem i gazem naturalnym.

Wireland Sp. z o.o. firma wykonuje kompleksowe realizacje sklepów poprzez doradztwo, pomiar sklepu, dobór kolorystyki, wykonanie planu i projektu oraz montaż na terenie całego kraju i za granicą.

Yong Li Sp. z o.o. jest producentem taśm przenośnikowo – produkcyjnych.

Zakład Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast Sp. z o.o. jest liderem na rynku polskim w produkcji izolacji na bazie żywic epoksydowych.

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

PP Sp. z o.o. to firma świadcząca swoje usługi w zakresie realizacji inwestycji w Generalnym Wykonawstwie – w systemie „pod klucz” oraz w zakresie kompleksowej realizacji instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. zajmuje się wykonywaniem robót drogowych i mostowych w zakresie budowy, przebudowy i modernizacji wraz z uzbrojeniem terenu.

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Koszałka Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną wszelkiego rodzaju artykułów niezbędnych do budowy i remontów domów, elementy wykończeniowe oraz dekoracyjne.

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Rajbud Sp. z o.o. to firma z długoletnim doświadczeniem i o ugruntowanej pozycji na rynku z branży budownictwa kolejowego. Prowadzi szereg projektów inwestycyjnych o zasięgu ogólnopolskim specjalizując się głównie w zmasowanych robotach ziemnych, budowie i posadowieniu nawierzchni kolejowych oraz tramwajowych, a także wszelkich prac towarzyszących.

 

FIRMY MAŁE NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

An-Elec Sp. z o.o. firma świadczy szeroki zakres usług w branży elektrycznej i ślusarskiej zarówno w przemyśle okrętowym jak i lądowym. Prowadzi prace od projektu, poprzez wykonanie oraz serwis.

Cemarol Sp. z o.o. to firma działająca w branży maszyn rolniczych i materiałoznawstwa współpracująca z renomowanymi producentami i odbiorcami w.w. produktów.

Dagoma Sp. z o.o. jest jednym z najstarszych zakładów przetwórczych, który do dnia dzisiejszego produkuje musztardy, ketchupy oraz szeroką gamę wyrobów owocowo – warzywnych.

Izotop Sp. z o.o. firma zajmuje się kompleksowym świadczeniem usług dla przedsiębiorstw, banków, centrów handlowych, obiektów kultury, szkół, szpitali itp. w zakresie zabezpieczeń obiektów.

Legalett Polska Sp. z o.o. to firma z wieloletnimi tradycjami na międzynarodowym rynku budowlanym, jest to nie tylko miejsce pracy, ale przede wszystkim to miejsce ludzi z pasją i ambicjami tworzenia rzeczy najlepszych – w tym wypadku technologii przyjaznej człowiekowi i środowisku.

Partnerzy Nieruchomości Sp. z o.o.  jest to obecnie jedna z największych agencji nieruchomości na Pomorzu, a także w całym kraju.

PBM Saturn Sp. z o.o. ich podstawowym przedmiotem działalności jest budowa nowych i modernizacja istniejących sieci i instalacji ciepłowniczych, grzewczych, gazowych, wodno-kanalizacyjnych i wentylacyjno-klimatyzacyjnych.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Tuga Sp. z o.o. w początkowym okresie działalności przedsiębiorstwo zajmowało się prefabrykacją drobnych elementów betonowych i żelbetowych, by następnie wkroczyć na rynek robót ogólnobudowlanych.

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Megam Sp. z o.o. zajmuje się automatyką przemysłową.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Suchanino” powstała 23 kwietnia 1991 roku poprzez wyodrębnienie z Gdańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Spółdzielnia zarządza 3105 lokalami mieszkalnymi.

Techmaprojekt Sp. z o.o.  jest  Hurtownią Wyrobów Stalowych i Materiałów Budowlanych, działającą od 1992 roku w branży hutniczej głównie na rynku pomorskim.

PROFESJONAL24 Sp. z o.o. to firma zajmująca się budową domów i mieszkań.

Xmedia Sp. z o.o. ich działalność to projektowanie, budowa i konserwacja infrastruktury i sieci światłowodowych oraz energetycznych, przewierty sterowane oraz przeciski, budowa nawierzchni utwardzonych.

Zakład Automatyki I Telekomunikacji Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie produkcji i świadczenia usług budowlano-montażowych w branży systemów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym, zasilania urządzeń srk i telekomunikacji oraz robót energetyki niskiego napięcia

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Koma Nord Sp. z o.o. to jedna z czołowych firm dostarczających profesjonalną infrastrukturę IT oraz szeroko rozumiane usługi informatyczne na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski.

MM Kwidzyn Sp. z o.o. to jeden z wiodących producentów papieru, tektury i celulozy w Europie.

PZZ w Kwidzynie Sp. z o.o. są wiodącą firmą w północnym regionie Polski w zakresie obrotu płodami rolnymi i przechowalnictwa. Skupujemy pszenicę, żyto, pszenżyto, jęczmień, owies, kukurydzę, rzepak.

Witman Sp. z o.o. Mercedes-Benz Witman to autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz w Gdańsku oraz serwis marki Mercedes-Benz.

 

FIRMY MAŁE NAJLEPSZY PRACODAWCA

AMT Partner Sp. z o.o. doradza podmiotom z sektora publicznego i biznesu.

Elita Kupców Sp. z o.o. ich głównym celem jest integracja środowiska kupieckiego na Pomorzu. Cel swój realizują poprzez organizację i zarządzanie systemem zaopatrzenia sklepów spożywczych działających w ramach sieci Limonka.

Fundacja Promocji Przemysłu Okrętowego i Gospodarki Morskiej prowadzi stronę informującą o wydarzeniach w gospodarce morskiej. Są też wydawnictwem specjalizującym się w książkach z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i kultury morskiej.

Grupa Zdunek Sp. z o.o. Sp. K. świadczą usługi w zakresie sprzedaży i obsługi serwisowej samochodów nowych i używanych, likwidacji szkód komunikacyjnych, a także doradztwa finansowego i ubezpieczeń komunikacyjnych.

GWP.pl Sp. z o.o. jest wydawcą z 30-sto letnim doświadczeniem na polskim rynku. Specjalizuje się w książkach obejmujących pomoc psychologiczną, tematykę wychowawczą oraz edukacyjne i rozwojowe książki dla najmłodszych.

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa to organizacja zrzeszająca  spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Celem jej działalności jest zapewnienie stabilności finansowej kas, a w szczególności udzielanie kasom wsparcia finansowego ze środków funduszu stabilizacyjnego.

Proenser Chylińska Sp. z o.o. świadczy specjalistyczne usługi inżynieryjne.

REL Ltd Sp. z.o.o. zaopatruje zakłady produkcyjne i firmy handlowe Pomorza i całego kraju w wysokiej jakości materiały ścierne i wiertła.

Samoseo Sp. z o.o. świadczy usługi z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek internetowych.

TORELL Danuta Wingert i Wspólnicy Sp. J. jest dostawcą urządzeń fiskalnych: kas, drukarek oraz stanowisk POS. Są to wysokiej klasy urządzenia elektroniczne, uznanych światowych producentów.

Trineo Sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie wytwarzania skalowalnego oprogramowania dla aplikacji webowych, głównie w branży systemów przemysłowych.

Zemar Kody Kreskowe Sp. z o.o. zajmuje się produkcją etykiet, taśm termotransferowych oraz sprzedażą sprzętu do drukowania i odczytu kodów kreskowych.

4IB Sp. z o.o. zajmuje się modernizacją tramwajów. Obecnie modernizuje Gdańskie tramwaje.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

LLENTAB Sp. z o.o. projektuje, produkuje i montuje wielofunkcyjne hale stalowe dla szerokiego zakresu branż i celów.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w sposób nowoczesny, bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku zapewnia ciepło mieszkańcom, a także podejmuje także liczne działania na rzecz lokalnych społeczności.

Safe Co Ltd Sp. z o.o. firma prowadzi wiele różnych projektów w dziedzinie budowy statków i przemyśle offshore, a także w budowie konstrukcji stalowych mostów, w konstrukcjach dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz instalacji w elektrowniach.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. jest najszybciej rozwijającym się portem europejskim ostatniej dekady.

 

FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

Adviser Armknecht i Partnerzy Radcowie Prawni Sp. K. to firma prawnicza, którą tworzy zespół prawników specjalizujących w różnych dziedzinach prawa.

Bałtycka Baza Masowa Sp. z o.o. spółka stała się liderem przeładunku nawozów, realizując zlecenia największych polskich producentów, do których możemy zaliczyć: Grupę Azoty S.A , Grupę Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” , Zakłady Azotowe w Kędzierzynie Koźlu a także Anwil S.A.

Better Business Event Sp. z o.o. ich celem jest pełne wsparcie Klientów w organizacji podróży służbowych.

Damet Sp.J. jest polskim producentem maszyn i urządzeń techniki pakowania.

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Kwidzynie zajmuje się produkcją pieczywa. Obecnie skupiają się na produkcji pieczywa podstawowego, półcukierniczego oraz cukierniczego.

KRE@TYWNA Sp. z o.o. oferuje profesjonalną obsługę księgowo-kadrową dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw.

MGMedia.eu Sp. z o.o. zajmuje się pomocą w tworzeniu, promocją i marketingiem internetowym nowych marek przedsiębiorstw działających przede wszystkim na rynku woj. pomorskiego.

Ośrodek Wypoczynkowo – Szkoleniowy Wiking Sp. z o.o. prowadzi prozdrowotne turnusy z zastosowaniem wielu technik fizjoterapii. Posiada również własną rzemieślniczą produkcję naturalnych probiotyków.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Gdańsku oferuje usługi przewodnickie. Ich przewodnicy są profesjonalnie przygotowani do świadczenia swoich usług i starają się rzetelnie spełniać wszystkie życzenia klientów, dotyczące zwiedzania Trójmiasta i okolic.

Puls-Medic Sp. z o.o. od 20 lat istnieje na rynku usług medycznych. Zespół pielęgniarek i położnych rodzinnych o wysokich kwalifikacjach zawodowych, sprawuje kompleksową opiekę nad rodziną na wszystkich etapach jej życia.

Sportpoland.com Sp. z o.o to dystrybutor marek sportowych, w tym giganta, najbardziej rozpoznawalnej marki fitness – KETTLER.

Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa Samopomoc Chłopska ich chlubą jest rzemieślnicza piekarnia prowadząca sprzedaż poprzez sieć sklepów firmowych pod szyldem „Piekarnia Kolbudy”.

Tesoro S. z o.o. – Ristorante Tesoro to prawdziwie włoska restauracja w Sopocie, która korzysta z oryginalnych produktów, serwuje świeże owoce morza, włoskie wino i włoską kawę.

Partnerzy Główni

Partnerzy Merytoryczni

Partnerzy Mediowi

Galeria

Details
Date: 17 listopada 2021
Time: 18:00 - 22:00