Koncepcja nagród Dobra Firma

Mały i średni biznes posiada wciąż swój wielki, niewykorzystany potencjał rozwojowy. Co prawda to on generuje gross polskiego PKB i zatrudnienia, jednak wciąż nie wykorzystuje wszystkich możliwości przyspieszenia swego rozwoju. Dlatego też w obszarze MŚP wciąż jest duży potencjał na implementacje nowych rozwiązań, zarówno w dziedzinie finansów, ubezpieczeń, IT czy wykorzystania unijnych funduszy przeznaczonych na rozwój.

Dlatego też wydaje się, że gale z wręczaniem nagród dla lokalnych liderów biznesu są znakomitą okazją do nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych, by móc rozwinąć swą działalność w perspektywicznym obszarze MŚP.

Począwszy od 2020 roku rozpoczęliśmy uroczystości nagradzania lokalnych liderów biznesu na specjalnych galach, które gromadzić będą najlepsze firmy z regionu.

Gala wręczenia nagród

Uroczystość wręczenia nagród liderom biznesu odbywa się w prestiżowej lokalizacji.

Gala rozpoczyna się ok. 18.00 i kończy ok. 21.00 wieczornym bankietem z kolacją przy okrągłych stołach.

Wydarzenie składa się z trzech części:

Powitanie

Powitanie przez prezesa ZPP zaproszonych gości.

Wręczenie nagród

Ok. 90 liderów lokalnego biznesu odbiera nagrody Dobrej Firmy.

Bankiet

W nieformalnej atmosferze czas na nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Selekcja kandydatów do nagród

Wybór kandydatów do nagród odbywa się przy współpracy z renomowaną agencją wywiadu gospodarczego – InfoCredit.

Na podstawie głównie „twardych” danych z KRS oraz wskaźników opracowanych przez ekspertów ZPP powstaje lista firm z danego regionu spełniających kryteria przyjęte w poszczególnych kategoriach. Szeregujemy je w kolejności, zwycięzcy wręczamy nagrodę w kategorii (statuetka niedźwiedzia), pozostali przedsiębiorcy z listy są laureatami plebiscytu (otrzymują specjalne dyplomy).

Kategorie nagród

Nagrody są przyznawane na podstawie twardych danych dostarczonych przez agencję wywiadu gospodarczego, opracowanych na podstawie odpowiednio zważonych wskaźników finansowych przygotowanych przez ekspertów ZPP – nagrody dla małych, średnich i dużych firm (wielkość firmy zostaje określona na podstawie przychodów zgłaszanych do KRS-u z trzech ostatnich raportowanych lat) w kategoriach:

    • Najlepszy Inwestor
    • Najlepszy Innowator
    • Najlepszy Pracodawca
    • Najbardziej Efektywna Firma

Co otrzymują nagrodzeni

Wszyscy laureaci Programu Dobra Firma otrzymują tytuł Dobrej Firmy, dyplomy, licencję na użytkowanie znaku, a zwycięzcy każdej kategorii dodatkowo statuetkę niedźwiedzia.