Białystok

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
10 grudzień czwartek

Białystok

10 grudnia 2020, 18:00 - 10 grudnia 2020, 22:00

Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących małych i średnich firm Województwa Podlaskiego

W ramach programu Dobra Firma Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy Podlasia. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży meblowej, deweloperskiej, spożywczej, produkcji specjalistycznych maszyn i urządzeń, tytoniowej oraz IT.

Wybór laureatów Programu odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych, zespół ekspertów wybrał grupę 62 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw Podlasia, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

Zamiast uroczystej gali w Białymstoku ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronaty nad wydarzeniem objęli Prezydent Białegostoku, Marszałek Województwa Podlaskiego i Wojewoda Podlaski.

 

W gronie zwycięzców znalazły się:

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – Racis Development Sp. z o.o.

Inwestor z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w kompleksowej realizacji inwestycji mieszkaniowych i usługowych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – British-American Tobacco Polska S.A.

Fabryka w Augustowie to drugi największy zakład produkcyjny Grupy na świecie. W ostatnich latach w rozwój fabryki zainwestowano ok. 650 mln zł tworząc ponad 500 nowych miejsc pracy i kolejne dla dostawców i plantatorów tytoniu.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE – Edpol Food&Innovation Sp. z o.o.

Rodzinna firma od 30 lat specjalizująca się we wdrażaniu i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań dla branży spożywczej oraz sektora HoReCa.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Pronar Sp. z o.o.

Największy w kraju producentem maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych. Nacisk na innowacyjność oraz imponujące zaplecze produkcyjne i potencjał kadrowy skutkuje systematycznym podbojem rynków światowych.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Zakład Obróbki Skrawaniem DARMET Sp. z o.o.

Producent specjalistycznych wyrobów dla przemysłu maszynowego i górnictwa działający od 32 lat.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – AL BA  Podlaskie Centrum Mięsne Żuraw i Gryko Sp. J.

Największy dystrybutor w branży wędlin, drobiu i przetworów mięsnych na terenie województwa podlaskiego.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE – Aurora Creation Sp z o.o.

Białostocka firma technologiczna, która od lat tworzy autorskie innowacyjne moduły do rozwiązań eCommerce, z których korzystają klienci na całym świecie.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Malow Sp. z o.o.

Największy w Polsce i jeden z największych europejskich producentów mebli metalowych działający od 31 lat. Posiada w ofercie ponad 2000 wyrobów.

 

Nagrodę specjalną otrzymała firma Ancypo Mizer – rodzinna firma z Sokółki pod Białymstokiem zajmująca się produkcją tradycyjnych wędlin i mięs dojrzewających.

 

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Jako ZPP chcemy wyszukiwać i wyróżniać najlepsze polskie firmy i ich właścicieli, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY MAŁE

Budomost Sp. z o.o – firma działa w dwóch głównych obszarach: wykonuje nawierzchnie z użyciem technologii emulsji asfaltowej i mas produkowanych na bazie emulsji asfaltowej oraz sprzedaje wyroby budowlane do naprawy dróg.

ELEM Sp. z o.o. Sp. k. – zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji w zakresie instalacji elektrycznych, teletechnicznych i fotowoltaicznych. W firmie wdrażany jest innowacyjny system do zautomatyzowania procesu inwestycyjnego.

Greenvit Sp. z o.o. – producent wysokiej jakości ekstraktów roślinnych, który w ubiegłym roku rozbudował zakład w Zambrowie o drugą linię produkcyjną, a pod koniec roku nastąpi otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Łomży.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Sokółce obsługuje w zakresie infrastruktury wodociągowo kanalizacyjnej obszar miasta i gminy Sokółka. Spółka świadczy usługi w zakresie budowy sieci oraz przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych.

Przedsiębiorstwo Instalacyjne Nikot M. Nikołajuk, A. Otapowicz Sp. J. – specjalizuje się w instalacjach sanitarnych, wentylacyjnych, chłodniczych, gazowych i parowych technologiach źródeł ciepła oraz w klimatyzacjach specjalistycznych i technologiach OZE.

Przedsiębiorstwo Inżynierii Lądowej AQUARIUS Sp. z o.o. Sp. k. – ekspert w zakresie  budowy oczyszczalni ścieków, sieci sanitarnych i wodociągowych oraz organizacji terenów zielonych i kompleksowej realizacji nawierzchni ulic i placów wraz z uzbrojeniem i infrastrukturą towarzyszącą.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. – świadczy usługi utrzymania terenów użyteczności publicznej, likwidację dzikich wysypisk oraz obsługę porządkową imprez o charakterze publicznym.

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe RED-BUD Sp. z o.o. – zapewnia obsługę techniczną, administracyjną i księgową wspólnoty mieszkaniowej, utrzymanie porządku i czystości, konserwację terenów zieleni oraz usługi doradcze.

Zakład Produkcyjno-Budowlany Betonex Sikorski, Sokołowski Sp. J. – firma rodzinna, która należy do wiodących producentów w Północno – Wschodniej Polsce. Dysponuje nowoczesną i zautomatyzowaną linią produkcyjną do wyrobów dedykowanych  jedno- i wielorodzinnemu budownictwu.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE

Alex Sp. z o.o. – wiodący, polski producent systemów i komponentów instalacji autogazu, dysponuje własnym biurem projektowym i tworzy innowacyjne rozwiązania alternatywnego zasilania pojazdów paliwem LPG/CNG.

Atlantic Marine Sp. z o.o.  Marka rozpoznawalna wśród motorowodniaków na całym świecie. Jakość, komfort, innowacyjność projektów oraz perfekcyjne wykonanie to ich klucz do sukcesu.

Biotrade Distribution Sp. z o.o. – dostarcza  ekologiczne produkty opałowe i pracuje nad innowacjami kreując ekologiczne rozwiązania.

DATA4M ich  głównymi obszary działalności jest projektowanie i budowa wirtualnych serwerowni, bezpieczeństwo informatyczne infrastruktury oraz oprogramowanie systemowe.

Fundacja Technotalenty– buduje kulturę innowacji w północno-wschodniej Polsce poprzez wsparcie rozwoju talentów.

Net Innovation Software Sp. z o.o – to lider wśród dostawców oprogramowania dla sieci sklepów detalicznych.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Antom T. Piskorz Sp. J. –  od ponad 10 lat zajmuje się instalacjami grzewczymi i odnawialnymi źródłami energii.

T-Matic Grupa Computer Plus Sp. z o.o. – wykorzystuje najnowsze technologie gromadzenia, przetwarzania, zarządzania i udostępniania informacji, danych, dokumentów i wiedzy w obszarze systemów informatycznych i automatyki przemysłowej.

Unipasz. Zenon Mazuruk I Bogdan Raczyński Sp. J. –  producent mieszanek paszowych dla zwierząt gospodarskich wykorzystujący zaawansowane procesy technologicznie powodujące wzrost wartości pokarmowej surowców i obniżające udział związków anty żywieniowych.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY MAŁE

Agencja Celna Terminus E.S. Grygatowicz-Szumowska Sp. J. firma świadczy usługi celne, logistyczne i magazynowania na terenie kraju i zagranicą. zapewnia odprawy towarów a także ich przeładunki i konfekcjonowanie.

AVA Sp. z o.o. – Producent bielizny damskiej, firma z rodzinna poszukująca nowych rozwiązań i konstrukcji, zapewniających najwyższego komfort użytkowania.

Firma Avisa – producent i projektant  akcesoriów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Biuro Handlowe Netto Plus Sp. z o.o. Sp. k. – producent unikalnych wzorów płytek ceramicznych.

Browar Miejski Gloger Sp. z o.o – białostocki producent piwa rzemieślniczego tworzonego w oparciu o naturalne surowce.

English Colours Group Sp. z o.o. – rodzinna szkoła językowa z ponad 14-letnia tradycją.

Eurowash Sp. z o.o. producent bezdotykowych myjni samochodowych oferujący profesjonalne urządzenia dodatkowe oraz części zamienne i chemię niezbędną do prawidłowego działania myjni.

EURO-MOT Sp. z o.o.–  Spółka zajmuje się handlem częściami do autobusów i samochodów ciężarowych, wynajem powierzchni magazynowo-biurowych  oraz systemami ogrodzeniowymi.

Fryzela Elżbieta Chwicewska, Stanisław Chwicewski Sp. J. – firma rodzinna, która prowadzi działalność handlową zakresie sprzedaży profesjonalnych produktów fryzjerskich.

Magia Sp. z o.o Sp. k. – zajmuje się produkcją i dystrybucją dodatków witaminowo- mineralnych oraz pasz specjalistycznych przeznaczonych dla bydła mlecznego.

Roan-Hurtownia Opakowań Piskorz, Liszewski Sp. J. – to wiodąca na rynku podlaskim i warmińsko-mazurskim firma zajmująca się dostarczaniem wszelkiego typu opakowań do HoReCa.

Roltrans KWJ Czerep Sp. J. specjalizuje się w transporcie krajowym i międzynarodowym materiałów sypkich oraz importuje używane ciągniki siodłowe.

SoftwareHut Sp. z o.o. – Najszybciej rozwijająca się polska firma technologiczna wg rankingu Financial Times 1000 Europe 2020, zajmująca się tworzeniem oprogramowania i outsourcingiem IT.

Firma Tobo Datczuk Sp. J. od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji mebli biurowych, hotelowych i na specjalne zamówienie.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – FIRMY MAŁE

Euro Polska Sieć Handlowa od 15 lat działa w branży FMCG. Uważa, że drogą do osiągnięcia sukcesu przedsiębiorstwa jest ciągła inwestycja w kapitał ludzki.

Firma Media Sp. z o.o. – czołowy polski producent artykułów reklamowych najwyższej jakości.

Grafix K. Olszewska – Piotrowska M. Tyrała Sp. J. – specjalizuje się w kompleksowym zaopatrzeniu biur i przedsiębiorstw w artykuły i urządzenia biurowe.

Liwstar – spółka rodzinna, zajmująca się produkcją prądu z  odnawialnych źródeł oraz produkcją rolną na ponad 300 ha własnym gospodarstwie rolnym.

Prowent Białystok A. Poleszuk Sp. J. – przedmiotem działalności firmy jest hurtowy obrót akcesoriami kominkowymi i wentylacyjnymi, o zasięgu ogólnopolskim i europejskim.

Symmetra Sp. z o.o. – firma specjalizującą się w projektowaniu i rozwijaniu oprogramowania oraz podzespołów komputerowych.

Torpol Sp. z o.o. – podlaska firma z polskim kapitałem, specjalizująca się w produkcji certyfikowanych i atestowanych worków papierowych z wkładką LDPE.

Zakłady Spożywcze „BONA” – spółka produkuje ponad 100 różnych produktów do gastronomii, detalu, przemysłu i na eksport.

Zarzeccy Sp. z o.o. – firma rodzinna, w której tradycja wyrobu sera sięga XIX w. Producent Sera Korycińskiego Swojskiego.

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kombinat Budowlany Sp. z o.o. – W trakcie 26 lat działalności firma pomogła spełnić marzenia o własnym mieszkaniu, apartamencie lub domu ponad 6 tysiącom rodzin.

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Telka Sp. z o.o – Głównym trzonem działalności są inwestycje budowlane. Prowadzą prace w zakresie instalacji sanitarnych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.

Yuniversal Podlaski Sp. z o.o. to – firma posiadająca 30 lat doświadczenia w branży deweloperskiej w Polsce. Prowadzi inwestycje w województwie podlaskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz łódzkim.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Centrum Informatyki ZETO S.A. – jedna z największych firm informatycznych w województwie podlaskim. Tworzy oprogramowanie, wdraża systemy informatyczne, projektuje i wykonuje systemy budynkowe na terenie całego kraju. Zajmuje się również outsourcingiem rozwiązań IT oraz dostawami i serwisem sprzętu komputerowego i fiskalnego.

Enea Ciepło Sp. z o.o – dostawca ciepła dla mieszkańców miasta Białystok i gminy Juchnowiec Kościelny. Dzięki modernizacji kotła węglowego w Ciepłowni Zachód w Białymstoku drastycznie zmniejszono emisję i zanieczyszczenie środowiska.

Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o. – grupa Pfleiderer stale inwestuje w technologie. Rozpoczyna właśnie budowę nowych stacji nasypowych w fabryce w Grajewie.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Markanda S.A. – spółka zarządza 20 sklepami położonymi w województwie podlaskim.

Plum – projektuje i produkuje elektronikę przemysłową dla branży Gazownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja.

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „MAKSBUD” Sp. z o.o. –  Głównym profilem działalności spółki jest budowa i utrzymanie dróg, ulic i mostów.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Sieńko i Syn Sp. z o.o. – firma rodzinna związana jest z branżą motoryzacyjną. Jedna z ​największych autoryzowanych stacji dealerskich Volkswagena i Audi na Podlasiu​.​

Symeria Sp. z o.o. – misją firmy jest zwiększanie wartości produktów dostarczanych na rynek przez producentów rolnych. Specjalizują się w zagadnieniach związanych z bio-asekuracją.

Suwalskie kopalnie surowców mineralnych Sp. z o.o. – firma jest jednym z największych zakładów zajmujących się produkcją kruszyw naturalnych.

 

🎥 Zachęcamy do obejrzenia gali rozdania nagród woj. dolnośląskiego na naszym profilu youtube 👇

👉 Kliknij tutaj, aby obejrzeć nagranie.

 

 

Partnerzy Główni

Partnerzy Merytoryczni

Partnerzy Mediowi

Details
Date: 10 grudnia 2020
Time: 18:00 - 22:00