Poznań

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
13 maj czwartek

Poznań

13 maja 2021, 18:00 - 13 maja 2021, 22:00

Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących małych i średnich firm województwa wielkopolskiego

W ramach programu Dobra Firma Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy województwa wielkopolskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej, biotechnologicznej, rolniczej, rowerowej, edukacyjnej, IT, spożywczej a także przetwórstwa tworzyw sztucznych.  

Wybór laureatów Programu odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych, zespół ekspertów wybrał grupę 90 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw województwa wielkopolskiego, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

Zamiast uroczystej gali w Poznaniu ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronaty nad wydarzeniem objęli Prezydent Poznania oraz Wojewoda Wielkopolski.

 

W gronie zwycięzców znalazły się:

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – Akropol Inwestycje 4 Sp. z o.o.

Firma realizuje obecnie ponad 1000 domów i mieszkań w Poznaniu i jego najbliższej okolicy.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Wegner Sp. z o.o. S. k.

To lider branży budowlanej obecny na rynku od 30 lat.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE – Barbatus Sp. z o.o.

Realizują linie technologiczne dla branży rolniczej oraz biotechnologicznej.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Agrii Polska Sp. z o.o.

Należy do liderów w branży produkcji i dystrybucji kwalifikowanego materiału siewnego, nawozów i środków ochrony roślin, jak również zajmuje się skupem płodów rolnych.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Bethink Sp. z o.o.

Uczy innych, jak uczyć się efektywnie oraz tworzy elektroniczne i analogowe narzędzia służące do zarządzania rozwojem i własnym kapitałem intelektualnym.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Powerbike S.A.

Sprzedaje i dystrybuuje odzież i akcesoria dla riderów.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE – WEBXL Sp. z o.o.

Świadczy usługi marketingu internetowego oraz prowadzi kampanie promocyjne w sieciach reklamowych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A.

Należą do jednych z najstarszych i najbardziej cenionych przedsiębiorstw zielarskich w Polsce. Od lat produkują najwyższej jakości produkty lecznicze, suplementy diety i kosmetyki.

 

Nagrodę specjalną otrzymała firma recyklingowo- produkcyjna Emabo Waldemar Ślebioda, zajmująca się drobno mieleniem tworzyw sztucznych oraz produkcją listew i płyt.

 

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Jako ZPP chcemy wyszukiwać i wyróżniać najlepsze polskie firmy i ich właścicieli, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

 

Partnerami Głównymi Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu SA.

 

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

 

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY MAŁE

Akropol Inwestycje 4 Sp. z o.o. realizuje obecnie ponad 1000 domów i mieszkań w Poznaniu i jego najbliższej okolicy.

Apack Sp. z o.o. oferuje profesjonalny i kompleksowy co-packing.

Avrotech Sp. z o.o. Sp. k. – wiodący dystrybutor produktów Parker Hannifin oraz serwisu m.in. agregatów sprężarkowych do chłodzenia wody technologicznej i oleju.

BKE Sp. z o.o. projektowanie konstrukcji budowlanych, nadzór budowlany, badania techniczne i doradztwo techniczne w zakresie konstrukcji budowlanych.

DSM Sp. z o.o. – projektuje i realizuje dostawy dla inwestycji związanych z ochroną środowiska w sektorach: energetyka, ciepłownictwo, stocznie oraz szeroko pojęty przemysł.

El-Bud Śrem Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą materiałów hutniczych dla budownictwa.

IPS S.A. – firma inżynierska zapewniająca kompleksową obsługę projektów inwestycyjnych dla przemysłu.

Narzędzia dla Leśnictwa GRUBE Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą towarów, m.in. odzieżą dla leśników.

Orlikon Sp. z o.o. działa na polskim rynku budowlanym. Zrealizowali setki projektów z zakresu budownictwa przemysłowo-inżynieryjnego, ogólnego, a także konserwacji zabytków.

Pacyna Sp. z o.o. Sp. k. specjalizuje się w budownictwie przemysłowym i  wielkopowierzchniowym.

PPHU Metalmex S.J. – firma handlowo-usługowa, oferująca akcesoria do produkcji mebli i aranżacji wnętrz oraz świadcząca usługi w zakresie obróbki płyt.

Progress Sp. z o.o.  specjalizuje się w wykonawstwie robót instalacyjno- inżynieryjnych preizolowanych sieci ciepłowniczych.

Przedsiębiorstwo Usług Ciepłowniczych „Max-Rem” Sp. z o.o. Sp. k. oferuje specjalistyczne usługi instalacyjne i ciepłownicze, a także projektowanie, wykonawstwo i szkolenie.

Sps Inscon Sp. z o.o. świadczy  usługi w zakresie budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, budowy instalacji sanitarnych i przemysłowych.

Transmag R.S. Mularczyk S.J. to firma z branży logistycznej, działa na terenie całej Polski.

VHP Sp. z o.o. ekspert w zakresie wentylacji, sterowania mikroklimatem, pojenia, żywienia, schładzania, oświetlenia oraz innych.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE

Advisor Sp. z o.o. Sp. k. świadczy usługi informatyczne dla firm z sektora MSP oraz jednostek administracji publicznej.

Attcom Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań w zakresie instalacji telekomunikacyjnych, teleinformatycznych, automatyki przemysłowej, elektrycznych i elektroenergetycznych.

Barbatus Sp. z o.o. realizują linie technologiczne dla branży rolniczej oraz biotechnologicznej.

Cofactor Sp. z o.o. – startup technologiczny, powołany do prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie biotechnologii.

Lion Energy Group Sp. z o.o. projektuje i buduje instalacje fotowoltaiczne w całej Polsce.

Meliński Minuth Sp. z o.o. zajmuje się nowoczesną produkcją. Dysponują własną stolarnią, lakiernią oraz studiem graficznym.

MUG Sp. z o.o. to software house wdrażający cyfrowe innowacje w kraju i za granicą.

Polbiotech Laboratorium Sp. z o.o. świadczy usługi eksperckie, badawcze i analityczne dla projektowanych, uruchamianych i działających biogazowni rolniczych i przemysłowych.

Poznań Lab Instytut Medycyny Praktycznej Sp. z o.o. zajmuje się organizacją szkoleń praktycznych dla lekarzy różnych specjalności.

Rotoleader Sp. z o.o. – producent elementów z tworzyw sztucznych w technologii odlewania rotacyjnego.

Verseo Sp. z o.o. Sp.k. – agencja interaktywna oferującą rozwiązania w zakresie marketingu internetowego.

„SANTANO” Leszek i Monika Staśkiewicz S. J. głównym założeniem firmy jest zapewnienie doskonałych włóknin wysokopuszystych.

Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o. – przedsiębiorstwo inżynieryjne wyspecjalizowane w integracji systemów automatyki przemysłowej.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY MAŁE

Advista Sp. z o.o. S. k. to poznańska agencja interaktywna zajmująca się doradztwem biznesowym.

Ascom Electronic Poland Sp. z o.o. – niezależny dystrybutor komponentów elektronicznych.

Bethink Sp. z o.o. uczy innych, jak uczyć się efektywnie oraz tworzy elektroniczne i analogowe narzędzia służące do zarządzania rozwojem i własnym kapitałem intelektualnym.

Best Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości sprzętu elektronicznego.

Dr Krystian Ziemski & Partners Kancelaria Prawna S. k. świadczy pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców, jednostek sektora finansów publicznych i innych klientów instytucjonalnych.

Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. jest wiodącą marką ceramicznych akcesoriów dachowych wykorzystywanych na połaciach dachowych wraz z dachówkami ceramicznymi producentów o zasięgu globalnym.

Firma Handlowa” DYMEKS” Izabela Dymek S.k. głównym przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż detaliczna  i hurtowa paliw płynnych.

HFB Broker Sp. z o.o. to rozwijająca się firma świadcząca szeroki zakres usług w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego.

ID-INSTAL Sp. z o.o. zajmuje się wykonywaniem sieci i przyłączy gazowych.

Kancelaria Gospodarcza Szatkowscy i Wspólnicy Sp. z o.o zajmuje się prowadzeniem spraw finansowo-księgowych oraz udzielaniem wsparcia w zakresie prawa gospodarczego.

Kreatik Sp. z o.o. tworzy strony internetowe, aplikacje, oferuje cykle warsztatów, a także realizuje angażujące kampanie.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Wierzbinku zajmuje się sprawami m.in. zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków z gminnych dróg, ulic, mostów i placów.

Przemo Sp. z o.o. zajmuje się produkcją butelek z przeznaczeniem spożywczym, do chemii samochodowej, budowlanej, gospodarczej, basenowej, przemysłu paszowego oraz kosmetyków.

Rasz-Met Sp. z o.o. producent wyrobów z metalu poczynając od  żyrandoli, świeczników, kwietników, pergoli, płotów, palet do opon itp.

Spółdzielnia Pracy Elektroniki I Informatyki “ETA” projektuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje zasilacze awaryjne UPS zapewniające bezprzerwowość zasilania.

System-1 Sp. z o.o. specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania klasy ERP dla przedsiębiorstw transportowych, głównie publicznej komunikacji zbiorowej oraz transportu towarowego.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY MAŁE

Cargo Expert Group Sp. z o.o. S. k. jest partnerem operatorów logistycznych i międzynarodowych spedycji drogowych.

Centuria Sp. z o.o. zajmuje się architekturą, administracją i bezpieczeństwem dla rozwiązań serwerowych oraz public cloud w branży e-commerce.

Dodger TSL Sp. z o.o. S. k. profilem działalności firmy jest transport i spedycja międzynarodowa.

EKOTEL Sp. z o.o. zajmuje się hurtową dystrybucją materiałów do budowy sieci światłowodowych, telekomunikacyjnych, elektro-energetycznych i wodno-kanalizacyjnych.

EMBIS Sp. z o.o. Sp. k. specjalizuje się w badaniach rynku. Szczególnym działem firmy są badania typu Tajemniczy Klient w branży bankowej.

Gunnebo Polska Sp. z o.o. należy do ścisłej światowej czołówki branży zabezpieczeń, oferując systemy i urządzenia zabezpieczające mienie.

Kancelaria Brokerska Mat Sp. z o.o. od 1995 roku ekspert ds. ubezpieczeń.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami w zakresie ekonomiczno – finansowym, prawnym, administracyjnym i technicznym.

Multiclean Sp. z o.o. S. k. to dostawca trwałych i chłonnych mat wejściowych, estetycznych i funkcjonalnych wycieraczek obiektowych, urządzeń higieny do biura i toalet oraz odzieży roboczej dla pracowników.

Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Mizera Sp. k. zapewnia rzetelne źródło informacji prawnych.

Ośrodek Edukacji Zawodowej U Stodolnych Sp. z o.o. zapewnia kompleksową obsługę firm transportowych, oferując: szkolenia kierowców zawodowych oraz rozliczanie i ewidencję czasu pracy kierowcy.

Piekarnia – Ciastkarnia Maria, Paweł Walenciak S.J. z małej, rodzinnej firmy zakład stał się większym przedsiębiorstwem produkującym pieczywo oraz wyroby ciastkarskie na potrzeby województwa.

Plast-Profil Sp. z o.o. jest jednym z największych w Wielkopolsce producentów stolarki otworowej: okien i drzwi z PCV i aluminium o dowolnych kształtach i kolorach.

Spol-Produkcja Sp. z o.o. zajmuje się produkcją oraz dystrybucją rolet do Francji i krajów Beneluksu.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa W Odolanowie – zaspokaja potrzeby mieszkaniowe mieszkańców spółdzielni i ich rodzin.

Trans Centrum Spedycja Sp. z o.o. S. k. zajmuje się transportem i spedycją  w kraju oraz całej Europie.

WEBXL Sp. z o.o. świadczy usługi marketingu internetowego oraz prowadzi kampanie promocyjne w sieciach reklamowych.

Zakład Systemów Informatycznych SIGID Sp. z o.o. to firma, która informatyzuje zadania realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego.

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Gasa Group Poland Sp. z o.o to jeden z europejskich liderów w kategorii dostawców roślin doniczkowych i kwiatów ciętych, koncentrujący się na sprzedaży hurtowej, detalicznej, centrach ogrodniczych i młodych roślinach.

Gminne Składy Sp. z o.o. prowadzą działalność w kilku obszarach, m. In. handlową w 46 sklepach pod marką „Cho no tu”, działają w branży budowlanej, a także posiadają własną piekarnię, cukiernię i wędzarnię.

Schaltbau Rawag od ponad 50 lat jest producentem produktów dedykowanych transportowi publicznemu.

Trasko-Inwest Sp. z o.o. jest firmą budowlaną. Ich specjalnością są hale stalowe, a także inne obiekty w sektorze budownictwa ogólnego i przemysłowego.

Wegner Sp. z o.o S. k. to lider branży budowlanej obecny na rynku od 30 lat.

Zakłady Mięsne Carnis – Koło Bronisław Rowecki S.J. zajmuje się produkcją mięsa wieprzowego.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Agrii Polska Sp. z o.o. należy do liderów w branży produkcji i dystrybucji kwalifikowanego materiału siewnego, nawozów i środków ochrony roślin, jak również zajmuje się skupem płodów rolnych.

Awilux Polska Sp. z o.o. S. k oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej,  zarówno w technologii PVC, jak i aluminium.

Bostik Sp. z o.o. jest wiodącym na świecie specjalistą w zakresie chemii budowlanej, produktów konsumenckich oraz klejów przemysłowych.

Chem-Glas Sp. z o.o. S. k. specjalizuje się w zaopatrzeniu linii produkcyjnych w opakowania szklane i surowce chemiczne.

Inter-Global Sp. z o.o. jednym z najważniejszych działów firmy jest dział Badań i Rozwoju, wyposażony w nowoczesne laboratorium.

ITA Sp. z o.o. S.k. oprócz szerokiej oferty systemów pomiarowych i narzędziowych świadczy również wszechstronne usługi metrologiczne i kalibracyjne.

Sushi Food Factor Sp. z o.o. S.k. oferuje sushi i inne dania gotowe o recepturach inspirowanych kuchnią azjatycką oraz innymi kuchniami świata

Veolia Energia Poznań S.A.  jest producentem ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji  oraz zarządza siecią ciepłowniczą.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Armatura Kozłowski Sp. z o.o. S. k. zapewnia szeroką ofertę handlową, ze szczególnym uwzględnieniem sektora wyposażenia łazienek oraz instalacji sanitarnych i technik grzewczych.

Colian Logistic Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od ponad dziesięciu lat, świadcząc kompleksowe usługi logistyczne.

ElektRa Sp. z o.o. S. k. to  hurtownia elektrotechniczna o poznańskim rodowodzie

KREISEL-Technika Budowlana Sp. z o.o. to jeden z wiodących producentów materiałów budowlanych w Polsce.

Powerbike S.A. sprzedaje i dystrybuuje odzież i akcesoria dla riderów.

Technika Spawalnicza Sp. z o.o. zajmuje się procesami spajania czyli spawania, zgrzewania, lutowania, lutospawania oraz procesami pokrewnymi w tym cięcia termicznego, tlenowego.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Andre Abrasive Articles Sp. z o.o. S.k. zajmuje się projektowaniem, produkowaniem oraz dostarczaniem narzędzi ściernych uniwersalnych i specjalizowanych do obróbki zgrubnej wielu materiałów, m.in. stali, stali nierdzewnej, żeliwa czy aluminium.

Caps S.A. oferuje kompleksowe usługi projektowe oraz produkcji i montażu mebli dla sklepów, placówek usługowych i hoteli oraz innych obiektów komercyjnych na całym świecie.

Dramers S.A. dostarcza wysokiej jakości produkty kosmetyki zapachowej, kosmetyki do stylizacji włosów, a także chemii gospodarczej opartych na nowoczesnych, skutecznych i bezpiecznych formułach spełniających potrzeby konsumentów.

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. należą do jednych z najstarszych i najbardziej cenionych przedsiębiorstw zielarskich w Polsce. Od lat produkują najwyższej jakości produkty lecznicze, suplementy diety i kosmetyki.

Sunrise System Sp. z o.o. S. k. to agencja interaktywna. Popularność i skuteczność oferowanych usług SEO i SEM zagwarantowała szybki rozwój i status jednej z największych firm w branży e-marketingu.

Terlan Sp. z  o.o. zajmuje się eksploatacją systemów wodno-kanalizacyjnych, a także budową oraz renowacją sieci kanalizacyjnych oraz wodociągowych.

 

 

Partnerzy Główni

 

 

Partnerzy Merytoryczni

Partnerzy Mediowi

Details
Date: 13 maja 2021
Time: 18:00 - 22:00