Olsztyn

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
29 kwiecień czwartek

Olsztyn

29 kwietnia 2021, 18:00 - 29 kwietnia 2021, 22:00

Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących małych i średnich firm województwa warmińsko-mazurskiego.

 

W ramach programu Dobra Firma Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej, spożywczej, fotowoltaicznej, meblarskiej oraz olejów smarowych.   

Wybór laureatów Programu odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych, zespół ekspertów wybrał grupę 59 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw województwa warmińsko-mazurskiego, z których finalnie wybrano 8 zwycięzców.

Zamiast uroczystej gali w Olsztynie ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronaty nad wydarzeniem objęli Prezydent Olsztyna, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

 

W gronie zwycięzców znalazły się:

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – Amex-Bączek Sp. z o.o. Sp. K.

Firma specjalizuje się w produkcji okien i drzwi z PVC oraz aluminiowych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o.

Zajmuje się działalnością deweloperską, kompleksowymi usługami budowlano-montażowymi i sprzedażą materiałów budowlanych.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE Kamet Sp. z o.o.

Jest renomowanym producentem szerokiego asortymentu mechanicznych zabezpieczeń mienia i metalowych mebli biurowych: kas pancernych, sejfów, szaf, kaset.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Bartex Sp. z o.o

Specjalizuje się w produkcji innowacyjnych i wysokiej jakości produktów mlecznych w proszku.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Producent Drzwi Barański S.J.

Zajmuje się produkcją wysokiej jakości drzwi.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Olpol Antoni Wawrzyn S.J.

Ekspert w zakresie dystrybucji olejów, smarów i filtrów renomowanych marek światowych.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE – Res Energy BGW Sp. z o.o. Sp. K.

Doradca w doborze komponentów, usług monterskich oraz formalności związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – DFM Sp. z o.o. to profesjonalny producent mebli tapicerowanych.

 

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Jako ZPP chcemy wyszukiwać i wyróżniać najlepsze polskie firmy i ich właścicieli, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

 

Partnerami Głównymi Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu SA.

 

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY MAŁE

Altadoor Tomasz Paczkowski Monika Paczkowska S.J. oferuje drzwi i okna renomowanych producentów.

Amex-Bączek Sp. z o.o. Sp. K. specjalizuje się w produkcji okien i drzwi z PVC oraz aluminiowych.

Arkas-Projekt Sp. z o.o. Sp. K. oferuje  usługi  z  zakresu  opracowania  kompleksowych dokumentacji projektowych dróg i obiektów inżynierskich wraz infrastrukturą towarzyszącą.

Budokop – Beton Sp. z o.o. – podstawowym profilem działalności firmy jest budowa dróg, produkcja betonu towarowego oraz sprzedaż kruszyw.

Eko Harpoon – Invest Sp. z o.o. działa w zakresie budownictwa przemysłowego i budowy oraz serwisowania obiektów handlowych w całej Polsce.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Elzambud Sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi w zakresie budownictwa ogólnego, mieszkaniowego i przemysłowego ze szczególnym uwzględnieniem wielkogabarytowych konstrukcji żelbetowych i ciesielskich.

Fala Ełk Sp. z o.o. – firma rodzinna, od 27 lat ekspert w handlu chemią budowlaną.

GN Knit B.D. Sp. z o.o. firma zajmująca się obróbką metali i pracami z zakresu budownictwa.

Gospodarstwo Jeziorowe Sp. z o.o. jest firmą prowadzącą gospodarkę rybacką w 44 jeziorach. Dodatkowo oferuje wynajem miejsc noclegowych, sprzętu rekreacyjnego oraz organizację imprez plenerowych.

Go-Eko Sp. z o.o. wykonawca robót budowlanych wykończeniowych w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, systemach garażowych, ogniochronnych, utrzymania porządku i czystości oraz pielęgnacji zieleni na osiedlach mieszkaniowych.

ML Sp. z o.o. jest liderem produkcji regranulatu polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przedsiębiorstwo Inżynieryjne San-System Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu i budowie sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych, budowie stacji wodociągowych, stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków.

Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych I Melioracyjnych Pekum Sp. z o.o. specjalizuje się w wykonawstwie sieci cieplnych, oczyszczalni ścieków, stacji wodociągowych, sieci wodociągowych, gazowych, kanalizacji sanitarnych i deszczowych, melioracji wodnych, zbiorników wodnych i innych budowli hydrotechnicznych.

P.H Paxer Sp. K. jest największą hurtownią artykułów biurowo – szkolnych w północno-wschodniej Polsce.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE

BinSoft Sp. z o.o. Sp. K. tworzą oprogramowanie desktopowe, mobilne oraz webowe.

Instytut Energii Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie: technologii biosuszenia odpadów komunalnych i osadów ściekowych, technologii biostabilizacji i kompostowania odpadów, technologii wytwarzania paliw stałych oraz systemów automatyki procesowej.

Misją Instytutu Przedsiębiorczości i Nowych Technologii Sp. z o.o. jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i instytucji z jej otoczenia poprzez nowoczesne rozwiązania rozwojowe oparte na praktycznej wiedzy i doświadczeniu oraz udostępnieniu kreatywnej przestrzeni do prowadzenia biznesu.

Kamet Sp. z o.o. jest renomowanym producentem szerokiego asortymentu mechanicznych     zabezpieczeń mienia i metalowych mebli biurowych: kas pancernych, sejfów, szaf, kaset.

PKS AP Sp. z o.o. – firma transportowa z ponad 45-letnim doświadczeniem na rynku.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wiromag Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji urządzeń do wentylacji i zwalczania zapylenia w trudnych warunkach górnictwa węglowego.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. działa w obszarach dostarczania wody, odbioru i utylizacji ścieków, zarządzania infrastrukturą sieci wodno-kanalizacyjnej.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY MAŁE

Beaver Cosmetic Group Sp. z o.o. bada i opracowuje produkty dla profesjonalnego rynku pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów.

Firma Cairo-Soft Sp. z o.o jest jednym z wiodących producentów oprogramowania dostosowanego do potrzeb branży motoryzacyjnej.

Engeco Sp. z o.o. doświadczenie wykonawcze, handlowe oraz projektowe, przekłada się na tworzenie bezawaryjnych kolektorów zbiorczych, rozdzielaczy i wymienników gruntowych do pomp ciepła.

Gatra Polska Sp. z o.o. S. K. oferuje produkty do zabezpieczania przesyłek, palet, towarów wartościowych za pomocą protektorów tekturowych.

Handlosfera.pl Sp. z o.o. to projektant, producent i dystrybutor niezwykłych gadżetów i prezentów, działający na rynku e-commerce B2B.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Twoje Zdrowie EL Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku usług medycznych i zwiększa zakres swojej działalności.

Pacad Sp. o.o. zajmuje się transportem międzynarodowym, specjalizując się w przewozie używanych, delikatnych mebli oraz innych elementów wyposażenia domu.

Producent Drzwi Barański S.J. zajmuje się produkcją wysokiej jakości drzwi.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Nike Sp. z o.o. jest jedną z najdłużej działających firm produkujących wyroby betonowe w województwie Warmińsko-Mazurskim.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Fal-Bud to specjaliści od pokryć dachowych. W ich ofercie znajdują się również inne produkty do zbudowania domu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubawie zajmuje się produkcją i sprzedażą wody pitnej oraz odbiorem i unieszkodliwianiem ścieków i osadów ściekowych.

Raszczyk Sp. z o.o. – firma rodzinna, która rozwija własną sieć sklepów piekarniczo-cukierniczych oraz kawiarni.

Rydzewski – K. Rydzewski T. Rydzewska S.J. – działa w handlu detalicznym artykułami spożywczymi w 7 sklepach w Ełku. Prowadzi też usługi hotelarsko – gastronomiczne oraz działalność deweloperską.

Warmińsko-Mazurski Fundusz Poręczenia Kredytowe Sp. z o.o. wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorców z Warmii i Mazur udzielając poręczeń do kredytów i pożyczek obrotowych lub inwestycyjnych, poręczeń do leasingów oraz poręczeń wadialnych.

Zakład Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o. czuwa nad niezawodnym funkcjonowaniem systemu wodociągowego i kanalizacyjnego Miasta i Gminy Mrągowo.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY MAŁ

Agro Małdyty Sp. z o.o. prowadzą działalność handlowo – detaliczną we własnych sklepach spożywczo-przemysłowych oraz produkcję piekarniczą.

Hapis Sp. z o.o. specjalizuje się w sprzedaży artykułów papierniczo-szkolnych, biurowych oraz materiałów eksploatacyjnych.

Inspire Consulting Sp. z o.o. specjalizuje się w pozyskiwaniu i rozliczaniu dotacji unijnych oraz usługach szkoleniowo-doradczych.

ITM Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, programowaniem oraz  wdrażaniem systemów IT.

Koma Olsztyn Sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie gospodarki odpadami, usług komunalnych oraz obrotu surowcami wtórnymi.

PolTechPack Sp. z o.o.  prowadzi dystrybucję i produkcję opakowań do żywności.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sonik S.J. Andrzej Socha I Wojciech Niźnik – salon meblowy SONIK to jeden z największych sklepów meblowych w północnej Polsce.

Res Energy BGW Sp. z o.o. Sp. K. – doradca w doborze komponentów, usług monterskich oraz formalności związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych.

Simitu Sp. z o.o. jest firmą szkoleniowo-doradczą z interdyscyplinarnym zespołem ekspertów.

Upałty-Rol Sp. z o.o. prowadzą chów i hodowlę trzody chlewnej oraz produkcję roślinną. Uprawiają zboża, rzepak i kukurydzę na kiszonkę.

Veolia Szczytno Sp. z o.o. dostarcza ciepło mieszkańcom miasta.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Łukcie Sp. z o.o. – przedmiotem ich działalności jest m.in. odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody, a także wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych.

 

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o. zajmuje się działalnością deweloperską, kompleksowymi usługami budowlano-montażowymi i sprzedażą materiałów budowlanych.

Szynaka Meble Sp. z o.o. – wiodący producent mebli.

Zakład Urządzeń Technicznych „UNIMASZ” Sp. z o.o. jest producentem maszyn i urządzeń technologicznych dla firm z branży przetwórstwa spożywczego oraz wykonawcą maszyn i urządzeń dla fabryk produkujących opony.

 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Bartex Sp. z o.o specjalizuje się w produkcji innowacyjnych i wysokiej jakości produktów mlecznych w proszku.

Mazur Natalia I Marcin Mazur S.J. przedsiębiorstwo obsługujące inwestycje od fundamentów po dach.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.  jest jedynym wytwórcą farmaceutycznym na Warmii i Mazurach. Wytwarza produkty lecznicze, wyroby medyczne, suplementy diety, produkty biobójcze oraz kosmetyki specjalistyczne.

Nova Mazur Design Sp. z o.o. od blisko 20 lat produkuje meble tapicerowane.

Olpol Antoni Wawrzyn S.J. ekspert w zakresie dystrybucji olejów, smarów i filtrów renomowanych marek światowych.

 

NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

DFM Sp. z o.o. to profesjonalny producent mebli tapicerowanych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. zaopatruje w ciepło ponad 60% olsztyńskich mieszkań i instytucji.

Piekarnia Warmińska  S.J. – kontynuuje dziś warmińską tradycję piekarniczą, bazując na najlepszych recepturach i doświadczeniu zespołu znakomitych piekarzy.

 

Partnerzy Główni

Partnerzy Merytoryczni

Partnerzy Mediowi

Details
Date: 29 kwietnia 2021
Time: 18:00 - 22:00